Що буде, коли в Україні відключать антенне телебачення

Оприлюднено Оприлюднено в Work

Старе антенне телебачення для багатьох – все ще єдиний спосіб дивитися ТБ.

Майже чверть населення нашої країни користується аналоговим телебаченням, яке планують відключити 30 червня.
На цифрове телебачення переходить весь світ: у цифрового високу якість картинки і велика кількість програм, які можна прийняти з ефіру. Цим шляхом іде і Україна. Повністю відключити аналогове телебачення в нашій країні збираються 30 червня 2017 року, замінивши його на цифрове. Тобто, з 1 липня прийом сигналу через антену буде неможливий. Однак, особливо в сільських місцевостях, цифрове покриття немає до сих пір. Що робити людям, у яких зловити улюблені передачі “через антену” – єдиний спосіб? Ці питання ми розклали по поличках разом з директором департаменту мовлення “1 + 1” медіа Мальчевським Андрієм.

1. “Аналогове ТБ” – це …?

– Не зовсім просте, на перший погляд, словосполучення “аналогове ТБ” насправді має на увазі під собою абсолютно нехитру для розуміння процедуру. САМО СЛОВО “аналогове” передбачає передачу в ефір телевізійного сигналу, який приймає антена, і, завдяки електронній схемі, трансформує в зображення і звук на екрани телевізора. По-простому, ось та сама антена, яка у багатьох з нас розташована на даху або за вікном, і до болю рідний і знайомий з дитинства телевізор і беруть на себе виконання цих технічних дій, щоб ми могли насолодитися безкоштовним переглядом улюблених телеканалів.

2. Кому загрожує залишитися без ТБ з 1 липня?

– За результатами дослідження, проведене Індустріального Телевізійного Комітету (ІКА), за типами прийому ТВ України, населення згідно з вибіркою “ВСІЄЇ України” в першому кварталі 2016 року, аналоговий ефір є основним способом прийому для 10 мільйонів людей в Україні. Тобто – майже чверть населення країни використовує аналогову технологію прийому сигналу для перегляду ТБ. З 1 липня 2017 року частка з них на своїх телевізорах зможуть побачити лише сірий екран.

3. Що буде, якщо відключити аналогове ТБ?

– За оцінками експертів, через те, що частина населення України потрапляє в так звані “білі плями”, де немає кабелю і Т2 (невеликі населені пункти, віддалені від великих міст), в зоні ризику опиняться більше 1 мільйона людей, які можуть залишитися без будь-якого доступу до телебачення, крім супутника.

Однак варто врахувати і недостатнє наявність цифрових Т2-приймачів у населення, які можуть отримувати цифровий ефірний сигнал. При повному відключенні аналогового ефірного мовлення для потреб населення необхідно мати запас для реалізації через торгові мережі близько 1-1,5 млн Т2-приймачів. Але на сьогоднішній день ще не прийнята державна програма (бюджет) щодо забезпечення Т2-приймачами соціально незахищених верств населення, а це приблизно – 0,7-1 млн осіб. В іншому випадку близько 5 млн українців можуть залишитися без безкоштовного доступу до національних телеканалів при переході на цифрове мовлення.

4. Ціна питання?

– Альтернативою для тієї частини населення, де відсутня кабельний тип прийому сигналу, 1000-2000 грн на установку приймальних пристроїв для супутника і 400-700 грн для Т2 – досить непідйомна сума.

Мінімальна вартість комплекту для перегляду Т2:

– Для кімнатного прийому (без послуги установки): 433 грн (343 грн – тюнер і 90 грн – антена).

– Для зовнішнього прийому (без послуги установки): близько 600 грн (343 грн – 148, тюнер грн – антена, 120 грн -10м кабелю і роз’єми).

Мінімальна вартість комплекту для перегляду супутникового ТБ:

– Без послуги установки: +1149 грн (389 грн – тюнер, 640 грн – антена з комплектуючими для прийому з 3-х супутників, 120 грн – 10 м кабелю і роз’єми).

– З послугою установки: близько 1800 грн (в різних регіонах ціна варіюється).

5. Чи є шанси мережі 4G Побудувати?

– Можливість віддати аналоговий сигнал під мобільні мережі 4G – одна з основних причин. Але поки ця ініціатива не знайшла одностайної згоди у представників мобільних операторів і їх готовність інвестувати в розвиток 4G.

Питання руба

– Навіщо вам це потрібно?

– Перехід на цифрове мовлення є важливим етапом у розвитку вітчизняної телевізійної сфери.Благодаря цифрі телеглядач отримає покращену якість зображення і звуку, відкриє доступ до розширеного додаткового функціоналу (відкладений перегляд, пауза, запис, трансляції каналів в HD-форматі).

Але, з огляду на велику кількість відкритих питань у процесі впровадження цифрового ТБ в нашій країні, відключення аналогового мовлення влітку 2017 року може призвести до переходу значної частини глядацької аудиторії на відкритий безкоштовний супутник, де їх “чекає” пакет пропагандистського російськомовного телевізійного продукту (24 російські канали) , що дозволить безперешкодно проникнути російську пропаганду на території України. З огляду на економічну складову, є також великий ризик того, що люди в прикордонних районах країни будуть змушені перенастроювати свої антени на аналоговий сигнал країн сусідів, зокрема де транслюються і російські канали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *