OTT

OTT (Over the Top) технологія стала широко відомою в сфері надання відеопослуг через Інтернет. Термін OTT означає доставку відеосигналу на абонентський пристрій (комп’ютер, STB, мобільний телефон, iPad) користувача по некерованій мережі Інтернет.
Інтернет-телебачення є відкритим простором відео-контенту – надається повна свобода розміщення інформації в мережі. Саме тому як професіонали, так і любителі мають право стати видавцем відеоролика.
Модель Internet-TV орієнтована на пряму комунікацію з користувачем і це ніяк не залежить від провайдера або оператора. Крім того, Інтернет-телебачення практично не залежить від обладнання користувача.
Загалом, Інтернет-телебачення не перебудовує традиційну систему телемовлення, а є новою ланкою на шляху його розвитку. Вже сьогодні Інтернет-телебачення прекрасно функціонує в створеній Інтернет інфраструктурі. Internet-TV є загальнодоступним, якщо не порушує правил розповсюдження контенту.
Інтернет-телебачення не тільки надає можливість вибору будь-якого медіа-продукту в мережі, але і дозволяє скласти точну статистику кількості переглядів. Природно, що це стає міцною платформою маркетингу.

Особливості

  • надання шифрованих каналів з можливістю легального запису окремих передач на абонентські пристрої користувачів, в тому числі за передплатою;
  • транскодування контенту (каналів і фільмів) в різні формати для перегляду на комп’ютері, телевізорі і мобільному телефоні;
  • надання контенту за запитом з можливістю перегляду онлайн і завантаження на абонентський пристрій для подальшого перегляду.

Така концепція дозволяє більш ефективно використовувати контент, залучати нових абонентів і збільшувати прибутковість бізнесу за рахунок диференціації послуг і введення онлайн-продаж.

Особливістю впровадження послуг OTT є можливість надати сервіс будь-якому користувачеві Інтернет.

Переваги для бізнесу

У OTT є цікаві особливості. Технологія транскодування дозволяє передавати контент на безліч видів пристроїв – від STB-приставки до мобільного телефону і iPad. В цьому криється потенціал збільшення споживання відео користувачами. Можливість передачі даних безпосередньо від виробника до глядача дозволяє виключити оператора і організувати продаж навіть невеликим виробникам контенту. При цьому самі кабельні, супутникові, IPTV оператори можуть скористатися OTT в ролі агрегаторів. OTT проста в управлінні і інтеграції і економічна в споживанні системних ресурсів. Система управління контентом використовується для публікації та авторизації перегляду контетнта, вона може перебувати в будь-якій точці світу, безпосереднє шифрування контенту відбувається на стороні виробника / агрегатора. Доставка здійснюється компаніями, які на цьому спеціалізуються. CDN – мережа доставки і дистрибуції контенту (Content Delivery Network або Content Distribution Network) – географічно розподілена мережева інфраструктура, що дозволяє оптимізувати доставку і дистрибуцію контенту кінцевим користувачам в мережі Інтернет.
Технологія ОТТ дозволяє ефективно захистити контент від несанкціонованого копіювання.